Nowości
biokominek stojący Koza z półką + rura
biokominek stojący Koza z półką + rura

6 950,00 zł

5 650,41 zł

kpl.
biokominek stojący Koza z półką
biokominek stojący Koza z półką

6 299,00 zł

5 121,14 zł

kpl.
biokominek rogowy do zabudowy Natali
biokominek rogowy do zabudowy Natali

6 985,00 zł

5 678,86 zł

kpl.
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
Pojemnik z dwoma palnikami 1000

8 792,00 zł

7 147,97 zł

kpl.
biokominek Horno obrotowy - P
biokominek Horno obrotowy - P

7 975,00 zł

6 483,74 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big z rurą
biokominek stojący Koza Big z rurą

5 350,00 zł

4 349,59 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big
biokominek stojący Koza Big

5 099,00 zł

4 145,53 zł

kpl.
biokominek narożny Koza
biokominek narożny Koza

3 999,00 zł

3 251,22 zł

kpl.
Charakterystyka produktów marki polskiebiokominki.pl

Charakterystyka produktów marki polskiebiokominki.pl

czyli co odróżnia je od innych marek 

Dokonując charakterystyki produktów marki polskiebiokominki.pl, zwrócimy uwagę na cechy odróżniające je od innych adekwatnych produktów dostępnych na rynku.

Charakterystykę zaczniemy od palników na bioetanol jako produktów, bez których niemożliwe jest istnienie jakichkolwiek innych produktów, w których jako paliwo stosuje się bioetanol. To przecież palniki są sercem biokominków, a biokominki – nazwa potoczna - są jedynie obudowami dla palników na bioetanol. Wśród biokominków można wyróżnić przeróżne formy oraz posegregować je w grupy w zależności od przeznaczenia – obudowy stojące, wiszące, stojąco-wiszące, do zabudowy itp.

PALNIKI na bioetanol:

polskiebiokominki_biopalnik_fot       polskiebiokominki_biopalnik_fot1        

Każdy z palników na bioetanol produkcji polskiebiokominki.pl jest zintegrowany w sposób demontowalny z pojemnikami bezpieczeństwa – pojemnik w pojemniku - podobnie zresztą jak pokrywy palnika. Dzięki takiemu zabiegowi konstrukcyjnemu po niechcianym, ewentualnym wywróceniu palnika nie rozpadnie się on na czynniki pierwsze powodując niepożądany efekt rozlania się płonącego bioetanolu.

Ujednolicone wymiary nowych palników – głębokość jest w każdym palniku taka sama i wynosi 140mm – co ułatwia Klientom dokonanie wyboru palnika, przyczyniając się jednocześnie do możliwości ich łączenia w jedną dłuższą linię ognia. Wśród palników produkowanych przez markę polskiebiokominki.pl znajdują się palniki szerokościach od 400mm i stopniowane co 100mm aż do wymiaru 1000mm (400mm, 500mm, …, 900mm, 1000mm).

Pojemniki nowych palników wykonane są z wysokogatunkowej konstrukcyjnej stali o grubości 1,5mm.

Linia ognia w kształcie fali – wzór przemysłowy zastrzeżony na terenie krajów UE. Żaden podmiot gospodarczy nie posiadający zezwolenia udzielonego przez polskiebiokominki.pl nie ma prawa do odwzorowywania go, jak też do obrotu handlowego na terenie UE pod rygorem narażenia się na wysokie kary sądowe. Dzięki tak zaprojektowanej linii ognia - pofalowaniu linii ognia - uzyskaliśmy efekt trójwymiarowości płomienia. Jednakże taki kształt szczeliny płomieniowej niesie za sobą konieczność kilku dodatkowych zabiegów technologicznych, które zagwarantują szczelność domykania się pokryw, co ma decydujące znaczenie na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Górne pokrywy palnika - z prostą, bądź falowaną linią ognia – z których ruchoma jest tylko jedna pokrywa, za pomocą której regulujemy wysokość płomienia w sposób płynny - wykonane zostały z wysokogatunkowej stali kotłowej o grubości 6mm. Zastosowanie stali kotłowej nie jest przypadkowe, bowiem tylko ta stal charakteryzuje się właściwościami odkształcalności pod wpływem temperatury, gwarantując odkształcenia mieszczące się w dopuszczalnych granicach bezpieczeństwa.

Pokrywy w części linii ognia mają wykonany podfrez – tzw. ząbki. Dzięki takiemu zabiegowi technologicznemu zyskaliśmy pełną gwarancję szczelności pokryw po ich domknięciu. Zwróćmy uwagę na fakt, że każda z pokryw jest jednolitym elementem, a efekt zachodzenia pokryw na siebie uzyskany jest dzięki wyfrezowaniu – zebraniu części grubości materiału odwzorowując zarys krawędzi elementu. Uzyskuje się to na frezarkach sterowanych numerycznie – obrabiarki CNC.

polskiebiokominki_pokrywy_biopalnika_podfrez_wkretka

W palnikach produkowanych przez polskiebiokominki.pl - prawdopodobnie jako jedynych tego typu produktach produkowanych na świecie - zastosowano uszczelki odporne na temperaturę, które uszczelniają komorę pojemnika na bioetanol jakim jest palnik, w stosunku do znajdujących się w górnej jego części elementów, w tym pokryw palnika. Jest to kolejny zabieg zwiększający bezpieczeństwo naszych urządzeń.

Każdy palnik wyposażony jest w odporną na wysokie temperatury i niepalną włókninę ceramiczną, która niczym gąbka wchłania bioetanol zwiększając bezpieczeństwo użytkowania palnika oraz wydłużając czas jego spalania.

polskiebiokominki_otwor_wentylacyjny

Każdy palnik składa się z dwóch pojemników - jeden w drugim - w sposób demontowalny zintegrowanych ze sobą. Pierwszy, wewnętrzny pojemnik, czyli palnik właściwy, będący jednocześnie pojemnikiem na bioetanol znajduje się w nieco większym pojemniku. W większym, zewnętrznym pojemniku, na jego krótszych bokach wycięte zostały otwory w kształcie zaokrąglonego prostokąta - tzw. fasolki. Otwory te pełnią funkcję zabezpieczającą i tak już zabezpieczony pojemnik palnika przed ewentualnym i nieporządanym wyciekiem bioetanolu. Wyobraźmy sobie sytuację, że pojemnik palnika - wewnętrzny pojemnik - z jakiś nieznanych powodów rozszczelni się. W takiej sytuacji bioetanol może "przekapywać" po jego ściance do przestrzeni pod palnikiem. Szczelność każdego palnika testowana jest pod ciśnieniem 0,3MPa. Oczywiście zastosowanie ww włókniny - chłonnego materiału, w który bioetanol wsiąka niczym w gąbkę - uniemożliwia przekapywanie bioetanolu, jednakże poprzez dbałość o bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów, postanowiliśmy zastosować ów dodatkowy pojemnik jako kolejne zabezpieczenie i gwarancję bezpieczeństwa i długowieczności naszych produktów. Każdy palnik marki polskiebiokominki.pl składa się z pojemnika palnika właściwego, zewnętrznego pojemnika bezpieczeństwa zintegrowanego w sposób demontowalny z pojemnikiem palnika, zintegrowanych pokryw palnika, z których jedna jest ruchoma - za jej pomocą reguluje się wysokośc płomienia lub wygasza go - oraz uchwytów do regulacji i wygaszania płomienia.

Sposób regulacji i wygaszania płomieni w palnikach - głównym zamysłem zastosowania chromowanych wkrętek – pełnią one jednocześnie funkcję pojemniczków na olejki zapachowe - w które wkładamy uchwyt regulatora ma na celu nieuszkadzanie powłoki lakierniczej pokrywy palnika.

Reasumując - palniki na bioetanol produkcji polskiebiokominki.pl są produktami wykonanymi z weselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości, zaś poprzez przemyślaną konstrukcję gwarantują pełne bezpieczeństwo ich użytkownikom. 

polskiebiokominki_palnik_odwrotka_fot

Więcej nt palników na bioetanol na stronie - palniki do biokominków.

Biokominki – obudowy do palników:

Każdy z naszych produktów – palniki na bioetanol, pojemniki na palniki, jak i biokominki – w miarę możliwości konstruowane i wykonywane są z możliwie najmniejszej liczby elementów. Najczęściej jest to jeden arkusz stali, który po wycięciu zaprojektowanego kształtu za pomocą urządzenia laserowego sterowanego numerycznie zostaje poddany gięciu, walcowaniu lub wyoblaniu także na urządzeniu typu CNC. Dzięki tej technologii minimalizujemy ilość łączeń, co wpływa na zwiększenie jakości i estetykę produktu finalnego.

polskiebiokominki_pojemnik_na_dwa_palniki

Łączenie uzyskujemy za pomocą tzw. spawu ciągłego, który poddawany jest procesowi szlifowania aż do uzyskania jednolitej, gładkiej powierzchni. W przypadku palników na bioetanol element główny, zostaje także poddany zabiegowi sprawdzającemu szczelność. Szczelność każdego palnika testowana jest pod ciśnieniem 0,3MPa. 

Uchwyty do regulacji i wygaszania płomienia:

Dwa elementy wykonane ze stali kwasoodpornej o ergonomicznym kształcie gwarantującym bezpieczne ich użytkowania w obrębie płonącego ognia. Jeden z uchwytów oznakowany jest w sposób trwały napisem identyfikującym markę polskiebiokominki.pl

polskiebiokominki_uchwyty_do_biopalnika

Wszystkie produkty – oprócz elementów wykonywanych ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej, w tym palniki, pojemniki na palniki, jak i obudowy do palników zwane potocznie biokominkami - malowane są farbą proszkową o podwyższonej odporności na wysokie temperatury – do 5600C - metodą elektrostatycznego natrysku. Przed procesem malarskim elementy te poddawane są zabiegowi piaskowania, co znacznie zwiększa przyczepność powłoki malarskiej.

 Marka polskiebiokominki.pl to produkty dające nie tylko gwarancję bezpieczeństwa dla ich użytkowników, ale także gwarancja najwyższej  jakości i estetyki wykonania.

Proszę pamiętać, że najważniejszym czynnikiem, który Klient powinien wziąć pod uwagę przy dokonywaniu decyzji zakupu każdego z produktów, w których jako paliwa używa się bioetanolu jest bezpieczeństwo tych produktów, ale także jakość materiałów użytych do ich konstrukcji. Najważniejszym elementem w konstrukcjach bio zawsze jest jego serce, czy PALNIK.

Wymienione powyżej czynniki mają oczywiście wpływ na finalną cenę produktu, ale dobrze skonstruowane i bezpieczne w użyciu produkty będą nas uszczęśliwiać przez długi okres czasu, gwarantując przy tym najważniejszą rzecz, jaką jest bezpieczeństwo w naszych domach.

Wszędzie tam, gdzie pojawiają się nasze słowa zawsze podkreślamy, że konsultanci polskiebiokominki.pl są do Państwa dyspozycji bez mała 24 godziny na dobę. Nie decydujcie się Państwo na zakup produktu bio li tylko po przeczytaniu kilku wpisów na forach internetowych, ale wiedzę czerpcie ze źródeł, które dają gwarancję rzetelności i znajomości tematu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl