Nowości
biokominek stojący Koza z półką + rura
biokominek stojący Koza z półką + rura

6 950,00 zł

5 650,41 zł

kpl.
biokominek stojący Koza z półką
biokominek stojący Koza z półką

6 299,00 zł

5 121,14 zł

kpl.
biokominek rogowy do zabudowy Natali
biokominek rogowy do zabudowy Natali

6 985,00 zł

5 678,86 zł

kpl.
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
Pojemnik z dwoma palnikami 1000

8 792,00 zł

7 147,97 zł

kpl.
biokominek Horno obrotowy - P
biokominek Horno obrotowy - P

7 975,00 zł

6 483,74 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big z rurą
biokominek stojący Koza Big z rurą

5 350,00 zł

4 349,59 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big
biokominek stojący Koza Big

5 099,00 zł

4 145,53 zł

kpl.
biokominek narożny Koza
biokominek narożny Koza

3 999,00 zł

3 251,22 zł

kpl.
Szkło w biokominkach

Ponieważ Klienci często pytają o możliwość przeszklenia frontów w biokominkach postanowiliśmy opisać tę kwestię.

  • Konstrukcja palników wymaga dla bezpiecznego ich użytkowania zapewnienia możliwości łatwego dostępu od strony frontowej biokominka - w celu regulacji wysokości płomieni, wygaszenia ich, jak również możliwości uzupełnienia paliwa w zbiorniku palnika. W związku z powyższym niezbędne jest w zastosowanym przeszkleniu uzyskanie wolnego miejsca na całej długości paleniska i na wysokość ok. 100mm ponad jego górną częścią, a więc dolną częścią wnęki paleniskowej biokominka. Można oczywiście to uzyskać stosując wycięcie owalnego otworu. Jednakże uzyskanie w szkle jakichkolwiek otworów, które muszą być wykonane przed procesem hartowania szyby powoduje znaczne jej osłabienie, co niewątpliwie nie pozostanie bez znaczenia na łatwiejsze pęknięcie szyby.

  • Mimo zastosowania w przeszkleniach szyb hartowanych, a więc takich, których odporność na działanie temperatury jest większa niż w szybach zwykłych, zastosowane przeszklenie bezwzględnie musi zostać zdystansowane od frontowej części biokominka – zdj. poniżej. Związane jest to nie tylko z warunkami dobrej pracy palnika – doprowadzanie i odprowadzanie ciepła – ale również ze względu na bezpieczeństwo, w celu zniwelowania możliwości pęknięcia przeszklenia.

 

  • Ponieważ szkło nagrzewa się nierównomiernie, staje się dość łatwe do stłuczenia podczas kontaktu z obcymi, o wiele zimniejszymi przedmiotami – np. metalowymi uchwytami do regulacji i wygaszania płomieni. Tłukące się szkło hartowane narobi sporo hałasu w momencie pęknięcia, a jego kawałki polecą w niemożliwym do przewidzenia kierunku – pęka, rozsypując się na drobne kawałki - oraz pociągnie za sobą koszty w odtworzeniu przeszklenia.
  • Dobrej jakości bioetanol nie „kopci”, jednakże znajdujące się w każdym pomieszczeniu drobinki kurzu, które trafią nad płonący palnik ulegną spaleniu i w znacznej większości opadną bezwładnie na górną część palnika i jego zabudowy. Lżejsze drobiny spalonego kurzu uniesione ciepłym powietrzem osadzą się na pierwszej napotkanej przeszkodzie w tym na znajdującym się w biokominku przeszkleniu. Dla użytkownika oznacza to konieczność czyszczenia jego powierzchni. Częstotliwość czyszczenia uzależniona jest od intensywności użytkowania biokominka, jak również od miejsca jego geolokalizacji.
  • Pomysłodawca i twórca biokominka miał na celu stworzenie urządzenia, które będąc urządzeniem bezpiecznym, pozwoli użytkownikowi cieszyć się żywym ogniem bez konieczności zamykania wnęki paleniskowej. Jest to niewątpliwie odmienna konstrukcja w porównaniu do kominków tradycyjnych, w których przeszklenie frontu jest koniecznością ze względu na dym powstały w trakcie spalania drewna. Po co więc narażać się na podwyższenie kosztów zakupu biokominka? Biokominki z przeszkleniem są niewątpliwie droższe niż te bez przeszklenia, narażają użytkownika na możliwość jego pęknięcia, na dodatkową czynność czyszczenia przeszklenia, itd.
  • Bezpieczeństwo, bo mamy dzieci. Czy spotkaliście się Państwo z jakąkolwiek istotą mającą mózg nawet w najprostszej jego formie, aby włożyło część siebie w płonący ogień? No właśnie… Przeszklenie zaś stanowiąc złudną barierę między nami, a ogniem może być, jak zostało to opisane powyżej o wiele bardziej niebezpieczne niż zaniechanie użycia przeszklenia.

Jak opisaliśmy powyżej stosowanie przeszkleń w biokominkach może nastręczyć Klientowi nieco pracy, podnieść koszty zakupu biokominka chociaż niewątpliwie "upiększa" go oraz w opisanych powużej sytuacjach stanowić nie lada zagrożenie dla uzytkownika. 

Wielu z Państwa po przeczytaniu powyższych treści pewnie pomyśli - co za bzdury, przecież w internecie można znaleźć wiele biokominków z szybami. Oczywiście tak, wielu producentów oferuje biokominki z przeszkleniami, jednakże żaden z nich nie powie na forum publicznym jakie z tego wynikają konsekwencje w postaci reklamacji, czy też niezadowolenia Klientów, którzy takie produkty nabyli. Nie powie z prostego powodu - przeszklenia to czysty i niemały zysk... Żaden z producentów biokominków nie ma w swojej ofercie produkcji produktów szklanych, a wszystkie tego typu elementy to tzw. usługa obca. A ta obłożona jest wysokimi marżami, które czynią produkt o wiele bardziej zyskowny. Przed zakupem biokominka wyposażonego w przeszklenia sugerujemy dopytać o gwarancję na te szybki, czy gwarancja je obejmuje i w jakim zakresie.

Jeśli zdecydują się Państwo na zastosowanie przeszklenia w zamawianym biokominku prosimy o kontakt z nami w celu sprecyzowania i określenia możliwości wykonania przeszklenia chociaż niechętnie taki produkt wykonamy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl