Odpowiedź brzmi krótko – jest.
Kilka słów teorii, jako wprowadzenie do tematu:
bioetanol - zwany również biopaliwem lub biopłynem przeznaczony jest do wykorzystywania w biopalnikach. Spalane opary bioetanolu oprócz efektownego, naturalnego ognia dają także użytkownikowi ciepło, którego ilość uzależniona jest od wielkości palnika na bioetanol. Im większy palnik, a co za tym idzie pojemnik na bioetanol, tym więcej wydzielanego ciepła...
6 950,00 zł
5 650,41 zł
6 299,00 zł
5 121,14 zł
6 985,00 zł
5 678,86 zł
8 792,00 zł
7 147,97 zł
7 975,00 zł
6 483,74 zł
5 350,00 zł
4 349,59 zł
5 099,00 zł
4 145,53 zł
3 999,00 zł
3 251,22 zł
Kominek tradycyjny można w prosty sposób przekształcić w biokominek i zastąpić drewno bioetanolem.
I wcale nie musi być to proces nieodwracalny, tzn. w każdej chwili użytkownik może wrócić do wersji tradycyjnej i na odwrót.
Biokominek nie zastąpi instalacji grzewczej, ale z powodzeniem może ją uzupełnić i w chłodne wieczory czy dni, poprawiać komfort termiczny i mikroklimat w domu, czy mieszkaniu. Designerskie kształty i formy tych urządzeń czynią je fantastyczną ozdobą, a wykończenie w dowolnym stylu pozwala dopasować je do każdego wnętrza. Przede wszystkim jednak są to urządzenia bezpieczne w użytkowaniu przy przestrzeganiu podstawowych zaleceń producenta, możliwe do zastosowania wszędzie. Dzięki mobilności, możemy stawiać je w dowolnym miejscu każdego pomieszczenia. Są bezproblemowe w obsłudze – nie wymagają czyszczenia, gromadzenia zapasów paliwa, podłączania do instalacji kominowej – ich obsługa ogranicza się praktycznie do uzupełnienia zbiornika z paliwem po jego wypaleniu. Biokominki oferują magię i ciepło ognia pozbawione uciążliwości.
W poniższym tekście poruszymy kilka tematów, z którymi najczęściej zwracają się do nas przyszli posiadacze obudów biokominkowych. Mimo, że w prasie i Internecie dostępnych jest wiele artykułów poświęconych biokominkom, to jednak nadal rodzą się nigdzie nie poruszane, bądź skrzętnie skrywane przez producentów, czy sprzedawców tematy, na które trudno uzyskać odpowiedzi.
Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup biokominka? Najważniejszym elementem, sercem każdego biokominka jest palnik., zaś potocznie nazywany biokominek jest niczym innym jak obudową dla jego serca, czyli palnika.
Konstrukcja palnika, a właściwie mówiąc o urządzeniach dobrej jakości zespołu palnikowego to nie jeden, a wiele elementów. Im więcej zabezpieczeń w nim zastosowano, tym dla nas użytkowników lepiej. Nic oczywiście nie jest za darmo, bo wiąże się to oczywiście ze wzrostem jego ceny. Jednak czy za bezpieczeństwo nie warto nieco więcej zapłacić? Zapłacić jednorazowo?