Nowości
biokominek stojący Koza z półką + rura
biokominek stojący Koza z półką + rura

6 950,00 zł

5 650,41 zł

kpl.
biokominek stojący Koza z półką
biokominek stojący Koza z półką

6 299,00 zł

5 121,14 zł

kpl.
biokominek rogowy do zabudowy Natali
biokominek rogowy do zabudowy Natali

6 985,00 zł

5 678,86 zł

kpl.
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
Pojemnik z dwoma palnikami 1000

8 792,00 zł

7 147,97 zł

kpl.
biokominek Horno obrotowy - P
biokominek Horno obrotowy - P

7 975,00 zł

6 483,74 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big z rurą
biokominek stojący Koza Big z rurą

5 350,00 zł

4 349,59 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big
biokominek stojący Koza Big

5 099,00 zł

4 145,53 zł

kpl.
biokominek narożny Koza
biokominek narożny Koza

3 999,00 zł

3 251,22 zł

kpl.

Palniki na bioetanol - wkłady do biokominków

UWAGA!!!
W związku z drastycznym wzrostem cen stali i ich niestabilnością zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia POTWIERDZENIA cen produktów przed dokonaniem zakupu. Nie jesteśmy w stanie uaktualniać cen produktów kilka razy dziennie. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja niebawem się ustabilizuje, co pozwoli nam na usztywnienie cen produktów i zlikwidowanie tego utrudnienia dla naszych Klientów.
W miarę aktualne są ceny palników na bioetanol oraz pojemników z palnikami na bioetanol - ostatnia aktualizacja z dnia 20 grudnia 2021r. Ceny biokominków będziemy aktualizować na bieżąco, co nie zmienia faktu konieczności potwierdzenia ich cen, a jedynie ich przybliżenia do aktualnie obowiązujących.
Za zaistniałą sytuację przepraszamy i liczymy na zrozumienie.
 

BEZPŁATNE KONSULTACJE DORADCZE

dotyczące produktów marki polskiebiokominki.pl

- dni powszednie w godzinach 900-2100

- soboty i niedziele w godzinach 1400-1900

tel. +48 518 878 812

e-mail: bok@polskiebiokominki.pl  

Dlaczego produkty marki polskiebiokominki.pl są bezpieczne dla ich użytkowników? Co je odróżnia od innych tego typu produktów dostępnych na rynku? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz na stronie: 

Charakterystyka produktów marki polskiebiokominki.pl czyli co odróżnia je od innych marek 

Komplety palnikowe, - w skrócie nazywane palnikami na bioetanol lub wkładami do biokominków - są sercem każdego biokominka. Bez nich nie moglibyśmy obcować i cieszyć się ożywczą i uzdrawiającą mocą żywego ognia. Przedstawiamy i oddajemy do Państwa dyspozycji najnowszą kolekcję prawdopodobnie najbezpieczniejszych w europie kompletów palnikowych. Dlaczego kompletów palnikowych? Ze względu na ich konstrukcję - komplet palnikowy = pojemnik palnika właściwego, który jest osadzony w pojemniku bezpieczeństwa w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika (u konkurencji dodatkowy pojemnik bezpieczeństwa jest najczęściej produktem, który Klient może dokupić). Zaprojektowane przez konstruktorów polskich i w całości wyprodukowane w Polsce przez markę polskiebiokominki.pl komplety palnikowe, które w skrócie nazywamy palnikami do biokominków mają zróżnicowane szerokości, pojemności i moce grzewcze. 

Wykorzystywane we wszelkich modelach biokominków, ale także coraz częściej jako samodzielnie funkcjonujące urządzenia we własnego pomysłu zabudowie lub aranżacji.
Ujednolicone wymiary palników – głębokość jest w każdym palniku taka sama i wynosi 140mm – co pozwala na łączenie ich w jedną, dłuższą linię ognia. Nowe palniki dostępne są w szerokościach od 400mm stopniowane co 100mm aż do wymiaru 1000mm (400mm, 500mm, …, 900mm, …, 1000mm).
Palniki na bioetanol są zintegrowane z pojemnikami bezpieczeństwa podobnie jak pokrywy palnika, dzięki czemu po niechcianym, ewentualnym wywróceniu palnika nie rozpadnie się on na czynniki pierwsze, zapewniając jeszcze większe bezpieczeństwo. Nowy wykrój szczeliny płomieniowej oraz dodatkowe zabezpieczenie szczelności w postaci podfrezowanego kołnierza wykonanego w obu pokrywach (po zsunięciu pokryw pełni on dodatkową gwarancję całkowitego wygaszenia płomieni). Dzięki zaprojektowaniu nowej szczeliny płomieniowej - w kształcie fali - płomienie wydobywające się z palnika mają bardziej efektowny wygląd niźli płomienie z palnika o prostej linii ognia.
Nowe palniki zostały zastrzeżone jako wzór przemysłowy na terenie Unii Europejskiej, co pozwoli nam na uniknięcie odwzorowywania nowego wykroju szczeliny płomieniowej przez podszywających się pod nas "pseudo" producentów - produktów marki polskiebiokominki.pl Dostępne są one jedynie w naszym sklepie oraz u naszych autoryzowanych Dystrybutorów, o czym świadczą znaki logo umieszczone na zdjęciach - jak na poniższym zdjęciu.

Pojemniki nowych palników wykonane są z wysokogatunkowej stali konstrukcyjnej o grubości 1,5mm. Górne pokrywy palnika z prostą, bądź falowaną linią ognia (ruchoma jest tylko jedna górna pokrywa, za pomocą której regulujemy wysokość płomienia w sposób płynny) wykonane zostały z wysokogatunkowej stali kotłowej o grubości 6mm (dotąd stosowano stal konstrukcyjną o grubości 5mm). Palniki malowane są farbą proszkową o podwyższonej odporności na wysokie temperatury – do 5600C - metodą elektrostatycznego natrysku, po uprzednim piaskowaniu elementów każdego palnika. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej powłoki lakierniczej w postaci drobnej struktury z widocznymi drobinkami ziaren kwarcu znacznie podnieśliśmy estetykę produktu. Każdy palnik wyposażony jest w odporną na wysokie temperatury i niepalną włókninę ceramiczną, która niczym gąbka wchłania bioetanol zwiększając bezpieczeństwo użytkowania palnika oraz wydłużając czas jego spalania. Szczelność każdego palnika testowana jest pod ciśnieniem 0,3MPa.
Wprowadziliśmy także nowe rozwiązanie sposobu regulacji i wygaszania płomieni w palnikach. Chromowane wkrętki, w które wkładamy uchwyt regulatora pełnią jednocześnie funkcję pojemników na olejki zapachowe. W celu umycia pozostałości po olejku wykręcamy wkrętki i po umyciu wkręcamy je na swoje miejsce. Ten sposób regulacji pozwala także na niedotykanie przesuwnej górnej pokrywy palnika regulatorami, a więc na nienarażanie powłoki lakierniczej pokryw na zarysowania i zadrapania.

Poniższe zdjęcia prezentują bezpieczny - prawdopodobnie najbezpieczniejszą konstrukcję palnika w UE - sposób użytkowania palnika, zwłaszcza w biokominkach stojących, które często narażone są na przewrócenie. Na zdjęciach od 1 - 4 pokazaliśmy co się dzieje z pokrywami palnika podczas odwracania, a więc także przewracania palnika.

polskiebiokominki_palnik_odwrotka

Opis zdjęcia:

1 - pokrywy palnika otwarte, jak do napełniania - max. wysokość płomieni,

2 - pokrywy palnika na wpół otwarte - średnia wysokość płomieni,

3 - pokrywy palnika zamknięte - płomień zgaszony.

4 - palnik odwrócony do góry dnem - wszystkie elementy palnika pozostały na swoich miejscach.

Podczas wyboru palnika spośród palników dostępnych na rynku polskim sugerujemy, by zwrócić uwagę na moc grzewczą palników - palniki są bardzo efektywnymi urządzeniami grzewczymi. Zły dobór palnika do wielkości pomieszczenia skutkuje jego przegrzaniem, a więc skróceniem czasu jego działania w stosunku do pojemności palnika – ze względu na podniesienie temperatury w pomieszczeniu poza granice ludzkiego komfortu. Sugerujemy przed podjęciem decyzji o zakupie palnika, bądź konkretnego modelu biokominka skontaktować się z nami. Nasi konsultanci chętnie doradzą Państwu najbardziej odpowiedni do Państwa potrzeb produkt. Pamiętajmy, że wprowadzamy do naszych domostw żywy ogień, który w przypadku lekkomyślnego zaaranżowania otoczenia i nieprawidłowo wykonanej zabudowy palnika może stać się przyczyną niechcianych komplikacji, a wręcz niebezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji przedstawiającej w dynamiczny sposób opisany powyżej proces

 

Opcje przeglądania
Komplet Palnik Fala 400 Komplet Palnik Fala 400
Cena: 1 549,80 zł (netto: 1 260,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 500 Komplet Palnik Fala 500
Cena: 1 816,71 zł (netto: 1 477,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 600 Komplet Palnik Fala 600
Cena: 2 184,48 zł (netto: 1 776,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 700 Komplet Palnik Fala 700
Cena: 2 517,81 zł (netto: 2 047,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 800 Komplet Palnik Fala 800
Cena: 2 865,90 zł (netto: 2 330,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 900 Komplet Palnik Fala 900
Cena: 3 124,20 zł (netto: 2 540,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Komplet Palnik Fala 1000 Komplet Palnik Fala 1000
Cena: 3 447,69 zł (netto: 2 803,00 zł )
kpl.
zobacz więcej
Uchwyty Uchwyty
Cena: 94,00 zł (netto: 76,42 zł )
kpl.
zobacz więcej
  • nowość
Polana Ceramiczne Polana Ceramiczne
Cena: 178,00 zł (netto: 144,72 zł )
kpl.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl