Nowości
biokominek stojący Koza z półką + rura
biokominek stojący Koza z półką + rura

6 950,00 zł

5 650,41 zł

kpl.
biokominek stojący Koza z półką
biokominek stojący Koza z półką

6 299,00 zł

5 121,14 zł

kpl.
biokominek rogowy do zabudowy Natali
biokominek rogowy do zabudowy Natali

6 985,00 zł

5 678,86 zł

kpl.
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
Pojemnik z dwoma palnikami 1000

8 792,00 zł

7 147,97 zł

kpl.
biokominek Horno obrotowy - P
biokominek Horno obrotowy - P

7 975,00 zł

6 483,74 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big z rurą
biokominek stojący Koza Big z rurą

5 350,00 zł

4 349,59 zł

kpl.
biokominek stojący Koza Big
biokominek stojący Koza Big

5 099,00 zł

4 145,53 zł

kpl.
biokominek narożny Koza
biokominek narożny Koza

3 999,00 zł

3 251,22 zł

kpl.
Zasady bezpiecznego użytkowania palnika

Zasady Bezpiecznego Użytkowania biopalnika - palnika na bioetanol:

 • Nowe palenisko wypełnione jest włóknami ceramicznymi, które pochłaniają biopaliwo (bioetanol), zapobiegając rozlaniu się go podczas ewentualnego wstrząsu, bądź przewrócenia paleniska.
 • Nie należy napełniać zbiornika podczas pracy urządzenia (gdy płonie ogień), co może grozić poważnymi uszczerbkami na zdrowiu.
 • W przypadku rozlania się bioetanolu w obrębie pracy urządzenia należy niezwłocznie usunąć płyn, osuszając mokre powierzchnie.
 • W trakcie pracy nie należy dotykać górnych powierzchni palnika. Może prowadzić do bolesnych poparzeń.
 • Nie wolno napełniać pojemnika, gdy jest ciepły. Należy poczekać do momentu ostygnięcia palnika 15 minut od wygaśnięcia, bądź samodzielnego wygaszenia płomieni.
 • Palnik nie jest pojemnikiem do przechowywania bioetanolu. Napełnienie pojemnika palnika bioetanolem powinno odbywać się na chwilę przed zamiarem jego podpalenia.
 • W przypadku konieczności natychmiastowego wygaszenia płomieni, należy dosunąć ruchomą pokrywę powodując zdławienie ognia, a po chwili nieco ją rozsunąć, powodując rozszczelnienie pojemnika ze znajdującym się wewnątrz bioetanolem.
 • Nie wolno przechowywać łatwopalnych produktów, w tym bioetanolu w bliskim sąsiedztwie płonącego urządzenia. Podczas uzupełniania zasobnika i jego obsługi nie wolno palić papierosów.
 • Palnik należy uzupełniać bioetanolem do całkowitego pokrycia płynem siatki znajdującej się wewnątrz pojemnika palnika - widoczny element z poprzecznymi podłużnymi otworami znajdujący się wewnątrz szczeliny płomieniowej. Zbyt mała ilość biopłynu może powodować trudności w podpaleniu oparów bioetanolu wewnątrz palnika, zaś zbyt duża może spowodować rozszczelnienie uszczelnionego pojemnika, powodując wystąpienie niepożądanych płomieni wydobywających się spod bocznych krawędzi pokryw palnika.
 • Należy używać tylko i wyłącznie bioetanolu. Nie można używać benzyny, ropy, ani żadnych innych paliw.
 • Przed ponownym podpaleniem należy uzupełnić wypalony bioetanol pamiętając o zasadach opisanych powyżej.

Niestosowanie się do powyższych zasad może grozić poparzeniem lub niepożądanym rozprzestrzenieniem się ognia poza jego miejsce przeznaczenia, jakim jest palnik biokominka.

Pamiętajmy o bezpiecznym użytkowaniu urządzeń z palnikami na bioetanol nie tylko stosując się do ww zaleceń, ale także uruchamiając własną wyobraźnię.

Dla wzmocnienia powyższej prośby i ku przestrodze wszystkich ignorujących ww zasady zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu obrazującego efekty oraz skutki bezmyślnych poczynań

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl