Nowości
biokominek stojący Koza z półką + rura
biokominek stojący Koza z półką + rura
5 350,00 zł 4 349,59 zł
kpl.
biokominek stojący Koza z półką
biokominek stojący Koza z półką
5 099,00 zł 4 145,53 zł
kpl.
biokominek rogowy do zabudowy Natali
biokominek rogowy do zabudowy Natali
5 985,00 zł 4 865,85 zł
kpl.
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
Pojemnik z dwoma palnikami 1000
6 299,00 zł 5 121,14 zł
kpl.
biokominek Horno obrotowy - P
biokominek Horno obrotowy - P
5 975,00 zł 4 857,72 zł
kpl.
biokominek stojący Koza Big z rurą
biokominek stojący Koza Big z rurą
5 350,00 zł 4 349,59 zł
kpl.
biokominek stojący Koza Big
biokominek stojący Koza Big
5 099,00 zł 4 145,53 zł
kpl.
biokominek narożny Koza
biokominek narożny Koza
3 999,00 zł 3 251,22 zł
kpl.
Zasady bezpiecznego użytkowania palnika
 1. Nowe palenisko wypełnione jest absorbującymi biopaliwo włóknami ceramicznymi, które pochłaniają biopaliwo (bioetanol), zapobiegając rozlaniu się go podczas ewentualnego wstrząsu, bądź przewrócenia paleniska.
 2. Nie należy napełniać zbiornika podczas pracy urządzenia (gdy płonie ogień), co może grozić poważnymi uszczerbkami na zdrowiu.
 3. W przypadku rozlania się bioetanolu w obrębie pracy urządzenia należy niezwłocznie go usunąć, osuszając mokre powierzchnie.
 4. W trakcie pracy nie należy dotykać górnych powierzchni palnika, co może prowadzić do bolesnych poparzeń.
 5. Nie wolno napełniać pojemnika, aż do momentu ostygnięcia go – min. 15 minut od wygaśnięcia, bądź samodzielnego wygaszenia płomieni.
 6. Palnik nie jest pojemnikiem do przechowywania bioetanolu. Napełnienie pojemnika palnika bioetanolem powinno odbywać się na chwilę przed zamiarem jego podpalenia.
 7. W przypadku konieczności natychmiastowego wygaszenia płomieni, dosunąc ruchomą pokrywę powodując zdławienie ognia, a po chwili nieco ją rozsunąć, powodując rozszczelnienie pojemnika ze znajdującym się wewnątrz bioetanolem.
 8. Nie przechowywać łatwopalnych produktów, w tym bioetanolu w bliskim sąsiedztwie płonącego urządzenia. Podczas uzupełniania zasobnika i jego obsługi nie palić papierosów.
 9. Palnik uzupełniać bioetanolem do całkowitego pokrycia płynem siatki znajdującej się wewnątrz pojemnika palnika - widoczny element z poprzecznymi podłużnymi otworami znajdujący się wewnątrz szczeliny płomieniowej. Zbyt mała ilość biopłynu może powodować trudności w podpaleniu oparów bioetanolu wewnątrz palnika, zaś zbyt duża może spowodować rozszczelnienie uszczelnionego pojemnika, powodując niepożądane płomienie wydobywające się spod pokryw palnika.
 10. Używać tylko i wyłącznie bioetanolu. Nie używać benzyny, ropy, ani żadnych innych paliw.
 11. Przed ponownym podpaleniem należy uzupełnić wypalony bioetanol pamiętając o zasadzie opisanej w pkt. 5.

Niestosowanie się do powyższych zasad może grozić poparzeniem lub niepożądanym rozprzestrzenieniem się ognia poza jego miejsce przeznaczenia, jakim jest palnik biokominka.

Palniki naszej produkcji są urządzeniami bezpiecznymi. Więcej informacji nt palników produkcji polskiebiokominki.pl znajdziecie na stronie z palnikami - link do strony z palnikami.

Poniżej prezentujemy naocznie, że nawet podczas przewrócenia samego palnika, czy też palnika znajdującego się w obudowie biokominka nic nam nie grozi - w przewróconym, płonącym palniku ruchoma pokrywa domyka się, odcinając płonący ogień i nie powodując zagrożenia dla jego użytkowników.

Pamiętajmy o bezpiecznym użytkowaniu urządzeń z palnikami na bioetanol nie tylko stosując się do ww zaleceń, ale także uruchamiając własną wyobraźnię.

Dla wzmocnienia powyższej prośby i ku przestrodze wszystkich ignorujących ww zasady zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu obrazującego efekty oraz skutki bezmyślnych poczynań

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl